ביקורות / תגובות / המלצות לסרט

ממוצע הדירוגים: 8.0   |    סה"כ דירוגים של המבקר: 159
8/10
159 ביקורת לסרט הבלתי רשמיים
כל כך הרבה מחמאות קיבל הסרט הזה. כל כך הרבה קומפלימנטים קיבל הבמאי אלירן מלכה. לא זוכרת שקראתי כל כך הרבה מחמאות לסרט ישראלי בשנים האחרונות ועוד בכמות כזו? זו ממש לא יצירת מופת, ולדעתי גם לא חמישה כוכבים כמו שהעניקו לו בתקשורת. כוחו של הסרט עומד בעיקר על משחקו הנפלא של שולי רנד, שחזר לשחק אחרי כעשור, ולא ניראה על המרקע מאז "אושפיזין". זהו סרט נוסטלגי, הומוריסטי, אנושי, קצבי וגם אותנטי החושף ומגולל את הקמתה של תנועת ש"ס, באמצעות יעקב כהן המגולם על ידי שולי רנד. יעקב כהן בעל בית דפוס, אלמן המגדל את בתו לבד. הסצנה שפותחת את הסרט - סילוקה של בתו מהאולפנה. למה? רק בגלל שהיא ספרדייה. אהבתי את הסצנות בהן שולי רנד מדבר לעצמו מול המראה ומתאמן שמא יגמגם בפני הקהל. מבט עיניו של שולי רנד חודרני, וכששולי רנד מדבר זה מרגיש כאילו הוא בתוך האולם ניצב מול הצופה. יעקב כהן הציג הופעה קולנועית משובחת שהתאימה לדמותו ונראותו, מאידך גם גולן אזולאי המגלם את הרב פרץ ביצע את תפקידו נפלא. התגליות הנוספות שעושות עבודה נהדרת על הסט: יואב לוי ואור לומברזו המגלמת את בתו של יעקב כהן. אפשר גם ללכת לא צריך לרוץ..
19/08/2018 12:02:18 | נצפה בקולנוע
9/10
158 ביקורת לסרט קשר משפחתי
דרמה בשילוב קומדיה העוסקת בסוד משפחתי ובהורות ללא עודף סנטימנטאליות. זה לא סרט דרמטי, ויחד עם זאת מצליח לדאות מעל הנושא, ולהעביר לצופה תככים, ודעות שונות שמעצימים את קצבו. בתוך כל הסערה והתסיסה שהתחוללה בנפשו של ארוון האלמן בשנות הארבעים לחייו, משתרבב סיפורה של ז''ולייט - ביתו הדעתנית וההריונית. ז''ולייט מסרבת לחשוף עם מי בילתה לילה, שגרם לתוצאה ברחמה. זו בהחלט סיטואציה שמשתקפת גם בסיפורו של ארוון, שגם הוא במקרה תוצאה של ליל אהבה. לדעתי, כוחו של הסרט באופן מהילת הדרמה בהומור, ומאידך גיסא השוני והגיוון בין הדמויות המרכיבות את הקשר המשפחתי. לסיכום: לכל ילד חשוב לדעת מי האבא שלו (מתוך הסרט) בשורה התחתונה: מעדן מרענן לחום יולי אוגוסט, הטומן בתוכו לא רק פרי, אלא שאלה לא פשוטה... תיהנו!
מומלץ לגילאים: 12 + 09/08/2018 12:01:54 | נצפה בקולנוע
9/10
157 ביקורת לסרט האישה
הסרט מבוסס על הספר "האישה" של הסופרת מג ווליצר. הוא מתרחש סביב שבוע ימים, בתקופת חלוקת פרס נובל בשטוקהולם, ומגולל לצופה על פני שני צירי זמן: עבר והווה. בעקרון זהו סרט נשי ומהווה חלק מהמעגל הפמיניסטי ותנועת Me Too. מאידך גיסא הסרט עוסק בדינמיקה הפנימית, שבין בני הזוג ומורכבות יחסיהם עם ילדיהם, כולל סודות, שקרים, וגבולות האהבה. כל המרכיבים הללו שזורים בין האהבה למילה הכתובה והצורך בה. אתם תמצאו כאן עבודת בימאי נפלאה, דרמה מענגת ומתוחכמת, עם משחק מצוין ומשובח של כל השחקנים, ובראש ובראשונה של גלן קלוז, המגלמת את ג''ואני. גלן קלוז בהחלט האישה עם המשחק המושלם וכאן היא נראית פשוט wow. תפקיד חשוב מאוד יש כאן למצלמה, שמתעכבת על תנועות ושרירי הפנים. לתשומת ליבכם לשרירי הפנים כאן יש תפקיד ואמירה. לסיכום, האישה הבלתי נראית. בשורה התחתונה: תזכרו שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה וייתכן שזה אחד המפתחות לזוגיות מוצלחת. למעוניינים בביקורת מורחבת-גשו לפוסטים.
מומלץ לגילאים: 12 + 02/08/2018 09:35:37 | נצפה בקולנוע
10/10
156 ביקורת לסרט כל הדרך אלייך
אין יותר טוב מקומדיה צרפתית, רומנטית, מקסימה, משובחת, מרגשת ובעיקר משעשעת לקיץ הישראלי המהביל. הסרט הזה מוכיח עד כמה לשקר אין רגליים. מככבים כאן שני שחקנים נהדרים ובעיקר השחקן הראשי ז''וסלן, המגולם על ידי פרנק דובוסק שבמקרה הוא גם הבמאי והתסריטאי. למי שלא זוכר, פרנק דובוסק מוכר לנו מהסרט ברביקיו (2014). התפקיד של ז''וסלן כאיש עסקים מצליח, נאה ושרמנטי מתאים לו ככפפה ליד. מהסרט הזה תצאו מחויכים ועם מצב רוח מעולה. הסרט מאגד בתוכו סדרה של צרופי מקרים ואירועים משעשעים בעקבות העמדת פניו לנכה. האם מסע הכיבוש של ז''וסלן יצליח? כדי לקבל תשובה תצטרכו לצפות. המוסיקה והקצב מצוינים, הצילומים נהדרים והמשחק מצויין. אני לא אתפלא אם הסרט הזה יהפוך לסרט שובר הקופות של קיץ 2018. רוצו לצפות ממליצה בחום.
מומלץ לגילאים: 16 + 15/07/2018 12:14:22 | נצפה בקולנוע
10/10
155 ביקורת לסרט אהבתה מרתיחה את מי האמבט
דרמה עוצמתית, נפלאה, מאופקת, מרגשת, דמויות בלתי נשכחות, עבודת משחק מצוינת, למרות שהסוף ידוע מראש. כל המוטיבים שציינתי מגוללים מסר: ואהבת לרעך כמוך ואהבת האדם. מלבד הנושא, הסרט מהווה הצצה לחיי המשפחה היפנית, היחסים בתוך המשפחה, המסורת, המנהגים, עזרה הדדית, והכבוד של איש לרעהו. מוטיב הנטישה ואהבת האדם, מחברים את כול הדמויות כחוט שני, מניעים את העלילה, והסודות מתקלפים כבצל. בסרט הזה בלוטות הדמע פועלות לא רק אצל השחקנים. המוסיקה בסרט נעימה לצד נופים אורבניים, מרחבי טבע מקסימים, כשמעת לעת הר הפוג''י ברקע. לדעתי, היופי בתסריט טמון בהפניית הזרקור ל"דרך" שהדמויות המשוחקות מתמודדות עם הקשיים, והיו לא מעט קשיים. למרות הקושי, האופטימיות ושמחת החיים נמצאים בכל פינה. בית המרחץ שהיה מקור פרנסתה של המשפחה, הוא מטאפורה לניקוי שכל הדמויות חוות במהלך הסרט. הסרט מרתק לכן אורכו לא מהווה חסרון במקרה הזה. אני מאוד אהבתי ולא הפסקתי לחשוב על מסריו כמה שעות לאחר שצפיתי בו. ממליצה בחום (פירוט נוסף תמצאו בפוסטים).
מומלץ לגילאים: עד 16 08/07/2018 15:31:26 | נצפה בקולנוע
8/10
154 ביקורת לסרט המילים הפשוטות
כוחו של הסרט במילים, ולאו דווקא בנושא שהוא מתיימר להציג. לדעתי הטיפול בנושא הכבד הזה בתסריט שלפנינו פחות טוב. ציפיתי ליותר, ובכל זאת ולמה אני ממליצה עליו? הסרט מושחז, מחודד במילים, ומשחקו של דניאל אוטיי כובש ומוכר לנו מארסנל של סרטים: בשם בתי, לפני החורף, הנערה על הגשר ועוד. העלילה שנונה, הדיאלוגים חותכים, משעשעים ומתוחכמים. תמצאו כאן הרבה מילים. הן נאמרות ועפות ללא כחל ושרק! לדעתי התסריט לא מטפל מספיק בדמותו של הפרופסור פייר , מלבד כך שהצופה יודע שיש לפרופ. פייר אימא בבית אבות, אין חשיפה למידע נוסף על משפחתו וחייו האישיים. לעומת דמותו של הפרופ'' פייר, דמותה של ניילה זוכה לחשיפה והכרה הדוקה עם הצופה: האם, הסבתא, החבר, מקום מגוריה ומערכות יחסיה עם הסביבה. למען הסר ספק, מלבד החסך בדמותו של הפרופסור אין לי טענות. אין על משחקו של דניאל אוטיי. דניאל אוטיי הוא אחד השחקנים שמשחק כל דמות באנושיות כאילו הוא נולד לתוכה. עונג צרוף! המוזיקה מצויינת, הצילומים של עיר האורות נפלאים והצבעים שנבחרו טובים מאוד. בשורה התחתונה מדברי הפרופסור פייר: "לא חשוב אם אתה צודק, חשוב שאתה אומר במילים פשוטות"
מומלץ לגילאים: 16 + 24/06/2018 13:59:59 | נצפה בקולנוע
10/10
153 ביקורת לסרט שאהבה נפשי
מלודרמה מעולה, רגישה ומטלטלת הפורטת על נימי הנפש. הסרט מתייחס ליהדות האורתודוקסית בלונדון, ולתקופת שבעת ימי האבל על מות הרב קרושקה. הסצנה של הרב קרושקה הדורש על חופש הבחירה פותחת את הסרט. דברי הרב נוקבים, מגדירים ומהדהדים לאורך כל העלילה, ויחד עם זאת מגוללים בתוכה את האחריות הכבדה שבה. באחת הסצנות אסתי פושטת את הפאה שהיא חובשת ואז חזותה נחשפת לעיני הצופה. יש מסר לסצנה הזו. מעבר לסצנה הזו ישנן לא מעט סצנות מחושבות וזה כל היופי בסרט הזה. אלה בדיוק אותם רגעים מכוננים בהם הסרט מטפטף לנימי הצופים. הסרט מדקק ומזקק את העובדות ועד כמה קשה להיות חופשי בחברה החרדית ולא רק... צילומי הזום נהדרים ומצליחים למזוג ארשת פנים נכונה לצופה, וגם כהות הצילומים תואם לאטמוספרה של העלילה. הסרט משאיר את הצופה עם שאלות: האם אסתי תישאר בקהילה ותצליח לכבות את יצרה? האם תעזוב את דוביד ותקבל את הזמנתה של רונית לניו-יורק? או שאסתי תחליט להישאר בקהילה ולבעוט במוסכמותיה מבפנים? תסריט מצוין, בימוי מעולה, שחקנים מקצועיים ומופלאים ובמילה אחת: Excellent!
מומלץ לגילאים: 16 + 10/06/2018 12:08:38 | נצפה בקולנוע
8/10
152 ביקורת לסרט המפסטד שלי
סצנה של שטחים ירוקים מול נופים אורבניים פותחים את הסרט. פ אמילי (דיאן קיטון) מתעוררת שברקע תוכנית רדיו על דיור. ביציאתה מהבית באותו בוקר מתנוסס לנגד עיניה שלט המבשר על פרויקט יוקרה של דירות, ואז כל הירוק הזה אמור לפנות את מקומו לבניין דירות כולל הצריף של דונלד, שחי לו בצנעה ובשקט בתוך החורשה שנים רבות. השלווה שבה חיי דונלד מופרית על ידי אותם נדלניסיטים שרוצים לפנותו מפינתו. דונלד מתעלם מכל ההליכים המשפטיים ונחוש בדעתו להישאר בצריפו הדל. אמילי שהתאלמנה לא מזמן, מחליטה לעזור לדונלד ותוך כדי מאבקם המשותף, הם נשאבים לתוך מערכת יחסים רומנטית, ושניהם יחדיו וכל אחד לחוד מגלים את עצמם מחדש עם פשרות. אמילי מבלה את ימיה בהתנדבות בחנות יד שנייה למטרות צדקה. פיונה שכנתה וסוג של ועד הבית, מנסה לרתום את מילי למטרותיה ואף לשדך לה בן זוג. זהו סרט קסום עם שתי דמויות לא צעירות. יפה לראות איך שהאהבה מתפתחת ביניהם למרות השוני בין שניהם. הדמויות המשניות: פיונה והמחזר העקשן מוסיפים קטעים הומוריסטים משעשעים. משחקם של דיאן קיטון וברנדן גליסון נהדר. תענוג לצפות באישה בגילה של דיאן קיטון על הסט. ברנדן גליקסון מקסים ומתבל נפלא את הסרט במבטאו האירי. זה לא סרט גדול, אבל הוא מצליח לרגש את הצופה, לרבות המוזיקה האופטימית, ולדעתי יתאים לצופים בגיל השלישי.
מומלץ לגילאים: 18 + 04/06/2018 14:15:39 | נצפה בטלוויזיה
9/10
151 ביקורת לסרט מנשה
סרט אוטוביוגרפי, אנושי, ביידיש על שבירת הקודים בקהילה החרדית בבורו פארק בברוקלין, ועד כמה אותם קודים מושרשים בקהילה. התסריט מבוסס על סיפור חייו של מנשה לוסטיג החרדי. מנשה מסרב להתחתן לאחר מותה של רעיתו. סירובו גורם למתחים בינו לבין ראש הקהילה. לאורך כל העלילה מנשה נאבק למשמורת על בנו וכל בקשתו לגדל את בנו כחד-הורי. לבקשה זו הקהילה מתנגדת והתנאי לאישור בקשתו היא: נישואין. שחקני הסרט חובבנים ולא מקצועיים ולדעתי זה חלק מכוחו של הסרט הנוכחי. מנשה המגולם על ידי מנשה לוסטיג מעורר אצל הצופה אמפתיה, ולדעתי נראותו שאינה על פי קודי הקהילה החרדית, משיגה את האפקט המבוקש ומכוונת מטרה. הבמאי מצליח לגעת בנקודות רגישות ואנושית, תוך כדי ביקורת על התנהלותה של הקהילה. הקהילה דוגלת באיחוד המשפחה ומאידך גיסא מרחיקה את האב מבנו. הכיצד? לא יצירת מופת אך זו אוטוביוגרפיה אותנטית, עם שחקן שמצליח לצבוט את ליבו של הצופה, ולערבל את תהיותיו. התמונה שנבחרה לפרסום הסרט נהדרת, אב ובנו צועדים יחדיו כשגבם אל הצופים... האם זו החברה החרדית? ופניהם לאן? את זה תצטרכו לגלות לבד.
מומלץ לגילאים: 14 + 27/05/2018 15:18:17 | נצפה בקולנוע
8/10
150 ביקורת לסרט העודף בשבילך
קומדיה, דרמה רומנטית, אנושית ומיוחדת עם דיאלוגים רווי תובנות. לצערי, -היוצא מן הכלל- הפך לטרנד אופנתי. זה לא אמור להיות כך, זה צריך להיות נתח מחיינו. עסקינן בשני שחקנים ראשיים: דייוויד (ברנדון פולנסקי), בן למשפחה יהודית עשירה ממנהטן. לדייוויד קשיים בתקשורת ומספר בדיחות שלא במקום. הוא תמיד חמוש במזומנים (רמז לשם הסרט), ונראותו החיצונית אינה מסגירה את הלקות שבו. לעומתו, שרה (סמנטה אליסופון) מתגוררת את סבתה האלכוהוליסטית, עם קשיי למידה, ודברנית בלתי נלאית. שניהם יחדיו יוצאים למסע של חוויות, מגלים את עולמם הפנימי ומשתפים את הצופים. דייוויד ושרה נפגשים בסדנא לאוטיסטים במנהטן, ומשם הדרך לחברות פשוטה, למרות שההתחלה ביניהם צלעה. "העודף בשבילך" אינה יצירת מופת, או עלילה מורכבת ומתוחכמת. זו אסופה של אנשים על הספקטרום האוטיסטי, הפותחים בפני הקהל צוהר לעולם מובדל. מומלץ? כן. ואפשר גם להמתין שהסרט יגיע למסך הקטן, ואולי זו רק אני. בשורה התחתונה: ציון דרך בעולם הקולנוע, ושיר הלל לקבלת האחר והשונה. לי יניני
מומלץ לגילאים: 12 + 13/05/2018 14:34:16 | נצפה בקולנוע
8/10
149 ביקורת לסרט ככה זה עובד
דרמה-קומדיה אמריקאית חביבה, משעשעת בכיכובם של מייקל דגלאס ודיאן קיטון. אורן ליטל (מייקל דגלאס) התאלמן. הוא איש נדל"ן שחי בבועה של עצמו, אנטיפתי ולא נחמד, מתוסכל ואגוצנטרי. כל מה שנותר לו זה למכור בניין אחד ואחרון. ביום אחד בנו מפתיע אותו ומביא לו את נכדתו שרה שלא ידע על קיומה. במצוקה גברית אופיינת הבן מבקש את עזרתו של אביו שישמור על שרה עקב כליאתו. אורן לא בדיוק מאושר מהמטלה הזו ומבקש את עזרתה של שכנתו האלמנה -ליה (דיאן קיטון). ליה מתאהבת בשרה ותוך כדי כך גם היחסים בין ליה ואורן מתפתחים. ליה באריזת חמלה ורגישות, ושרה הקטנה והמקסימה שתיהן יחדיו, מצליחות לרכך את ליבו של אורן ליטל. הסרט נפתח וננעל באותה סצנת בית העלמין ומהווה סגירת מעגל. התחלה שיש לך סוף, אבל יש לה גם התחלה חדשה... סרט חביב, מהנה עם כמה הברקות מילוליות מלוהק על ידי שני שחקנים נהדרים. בשורה התחתונה: לא יכול לגור לידך כידיד, אני לא רוצה להתחבב עליך, אני רוצה להיות איתך. ציטוט מתוך הסרט לי יניני ציון 8 מתוך 10
מומלץ לגילאים: 16 + 06/05/2018 13:34:24 | נצפה בטלוויזיה
10/10
148 ביקורת לסרט הסודות של איידה
איך הייתם מרגישים אם ביום אחד, היו מודיעים לכם שאח שלכם, בשר מבשרכם חיי? הסרט "הסודות של איידה" הינו סרט דוקומנטרי, שנותן בוקס בבטן, ומוכיח עד כמה המציאות עולה על כל דימיון. זהו סיפור אמיתי על משפחה, על איידה שהטמינה בתוכה סודות, וביום בהיר אחד התיבה הזו נפתחת, והסודות גולשים ממנה כמתוך קנקן חלב שנשכח על האש מעבר לזמן ... אל תטעו זה לא סרט על השואה! זה סרט על משפחה בתקופה שלאחר מלחמת העולם השנייה. אם לא היו מציינים בפני הצופה, שעסקינן בסרט דוקומנטרי, אני בטוחה שהוא שהיה מסווג כסרט מתח-בלשי, הנשען על נרטיב מלודרמטי. הסרט נפתח בהלוויה של איידה, ולאחר מכן מופיעות על המרקע תמונות של המושבניק יצחק, העובד את אדמתו במקום מגוריו. אחרי הסצנה השלווה והפסטוראלית של איש משפחה ועובד אדמה, תמצאו את יצחק בוכה, מתפתל ומתפרק! מכאן ואילך אלון ושאול שוורץ מגוללים לצופה סיפור חיים, ואת מה שכולם יודעים במושב כבר הרבה שנים, ורק יצחק לא ידע ולא יודע! זהו סרט של 90 דקות המגלם בתוכו סיפורו של דור עקור שצמא לברוח מהעבר, ליצור חיים חדשים וביקש לטמון את העבר עמוק באדמה גם במחיר כבד מאוד. היצירה "הסודות
מומלץ לגילאים: 16 + 20/04/2018 18:49:18 | נצפה בקולנוע
8/10
147 ביקורת לסרט מקום לאהבה
הסרט עוסק בהישרדות והתמודדות לאחר אובדן של אדם קרוב מאוד. ביל המגולם על ידי ג''יי. קיי. סימונס, מחליט לנטוש את הבית והסביבה בה התגורר עם אשתו שנפטרה, ולצאת עם בנו ווס (ז''ולי דלפי) ללוס אנגלס. שינוי המקום לא מצליח לשחרר את ביל מהדיכאון, וגם הטיפול הפסיכיאטרי לא בדיוק מסייע לו. האב והבן באמצעות שתי נשים: המורה לצרפתית ותלמידת בית הספר שלומדת עם ווס, עוברים יחדיו מסע לחיים שאחרי. הסרט מרפרף על פני מנעד סוגיות: מורכבות היחסים בין האב והבן, לאחר שהמשולש המשפחתי התפרק. מילוי החלל שנוצר... ואיך ממשיכים הלאה? האם מותר להמשיך לחיות מחדש ללא נקיפות מצפון? אהבתי את המשחק של ג''יי. קיי. סימונס. פגשתי אותו ב"אהבה יוונית" ומאז הוא שבה את ליבי. יש לסימונס פנים רכות, טובות אמתיות עם עיניים כחולות המקרינות המון חום. לא נופל ממנו משחקו של ג''וש היגינס המגלם את ווס. מלבד יופיו אופן הצגת הדמות המשוחקת מקסימה. לדעתי אנחנו עוד ניפגש בסרטים נוספים. אחת הסצנות העוצמתיות שלא משאירות את הצופה אדיש, זו הסצנה בה הבן נושא נאום נוקב וחורץ מול אביו. האם הוא הצליח? – לכו לצפות. בשורה התחתונה: העלילה צפויה, למרות הנושא והמשחק משובח זה עדיין סרט ששוכחים אותו במהרה. לי יניני
מומלץ לגילאים: 14 + 08/04/2018 14:51:08 | נצפה בקולנוע
10/10
146 ביקורת לסרט להתראות שם למעלה
דרמה צרפתית אדירה המבוססת על רומן של פייר למטר. הסרט זכה ב-חמישה פרסי סזאר, כולל הבמאי הטוב ביותר. לקראת סוף מלחמת העולם הראשונה אדואר פריקור מציל את חייו של אלברט מילאר. המשותף לשניהם: סגן פראדל נתן פקודה שאיגד את גורלם לנצח. לוקח כמה שעות להתנתק מהסרט הנהדר הזה. המשחק מעולה, העלילה מרתקת, מטלטלת ומעוררת מחשבה. יש להתחשב בעובדה שעד שפרצה מלחמת העולם השנייה, מלחמת העולם הראשונה הייתה הטראומה של המאה הקודמת. אדואר שמגולם על ידי השחקן נאיואל פרז ביסקאיר, ואלבר המגולם על ידי אלבר דיפונטל, נפגשים בחפירות במלחמה. אדואר נפגע ואלבר סועד אותו. מכאן ואילך אדואר הופך לאיש ללא פנים, בעוד משפחתו משוכנעת שהוא נהרג במלחמה. האיש ללא פנים הינה המטאפורה לאבל של העם הצרפתי אשר איבוד כל כך הרבה מבניה במלחמה הנוכחית. השחקן לורין לאפיט מזקק את הקצין הרשע נפלא. הוא עוסק בקבורה ומתעשר על חשבון אותן משפחות שכולות שאיבדו את יקיריהם בקרב. מעבר לדרמה המרכזית המרתקת ממוזגים בסרט צילומים משובחים ויצירתיים ואני בהחלט מסכימה עם מי שכתב: "סרט של פעם בחיים".
08/04/2018 12:54:49 | נצפה בקולנוע
9/10
145 ביקורת לסרט אהבה בדרכים
הבמאי האיטלקי פאולו וירזי, ליהק את השחקנים הלן מירן ודונלד סאת''רלנד לדרמה קומית מרגשת. שניהם מביימים זוג אמריקאי בשלהי חייהם, וככל שהבינו שזמנם על פני כדור הארץ קצר, הם מחליטים להשמיש את הקרוואן שלהם משנות השבעים, ויוצאים למסע הרפתקאות ברחבי ארה"ב. הגבר המגולם על-ידי דונלד סאת''רלנד, סובל מדמנציה אך כושרו הגופני תקין ,לעומת זאת אשתו (הלן מירן) מצבה הגופני לא טוב אך ראשה צלול לחלוטין. המשחק של שני השחקנים למודי הניסיון הללו, משובח, מרגש וחולש על מספר נושאים ברגישות ועדינות, כשברקע נופים מקסימים ומרהיבים. ככל שהתסריט מתיימר להצחיק את הצופה הוא מעציב, מדכדך וכואב. אני מניחה שהלן מירן ודונלד סאת''רלנד הזדהו עם הדמויות ונושא הסרט, במיוחד שבגילם הם מאבדים יותר ויותר חברים והמוות הופך לחלק מסדר יומם. סרט נהדר שמחלחל לנימי הלב של כל צופה בוגר שמתקרב, או כבר מצוי בגיל השלישי. ממליצה בחום.
מומלץ לגילאים: 18 + 25/03/2018 15:12:51 | נצפה בקולנוע
10/10
144 ביקורת לסרט אהבה חסרה
זהו סרט עוצמתי, מטלטל הנוגע בנימי הנפש של כל צופה, עם צילומים נשגבים של חורף רוסי מושלג, ללא חום אנושי תרתי משמע. המשחק של ז''ניה המגולם על-ידי השחקנית מריאנה ספיבק מצוין, ולא נופל ממנה משחקו של אלקסיס רוזן שמגלם את בוריס. ז''ניה ובוריס מייצגים את המרוץ אחרי החיים, ומחפשים להגשים את עצמם, ללא התחשבות בעלויות והמחיר שישלמו על כך בתמורה. שימו לב, לא לשווא המצלמה מתעכבת על פרטים מסוימים בתוך הסט. כדי לרדת לסוף דעתו של אנדרי זבייגינצב, כדאי להתייחס לאלמנטים שבתוך החפיסה – יש לכך סיבה! אני מסכימה לדברים הללו. כן הסרט "אהבה חסרה" איטי! הוא אינו סרט מתח ולא מתיימר להיות כזה. זהו סרט עם מסר, כשבסיומו נדרש מאמץ לעמוד על הרגלים ולקום מהכורסא. מומלץ מאוד ומטיבי הלכת ייהנו ממנו שבעתיים. צפיה נעימה. לי יניני
מומלץ לגילאים: 16 + 12/02/2018 11:20:18 | נצפה בקולנוע
9/10
143 ביקורת לסרט טירת הזכוכית
לדעתי, הסרט משוחק היטב, מטלטל רגשית ונצמד לספר האוטוביוגרפי. אל תיבהלו מאורכו, הדקות חולפות ביעף. בסרט להבדיל מהספר דמותה של האם קצת חיוורת, לדעתי לא מספיק מפותחת ואף חסרה, אבל זה לא נורא. ממליצה על סרט מיוחד, עוצמתי וכואב, שנותן בוקס בבטן, ומותיר אצל כל צופה לחלוחית בעיניים. בונוס - בסוף הסרט מוקרנות תמונות ממשפחת וואלס האמיתית. בשורה התחתונה: אני חושבת שאם ההורים האלה היו צריכים לקבל רישיון כדי ללדת צאצאים, אפילו תיאוריה הם לא היו עוברים. ממליצה בחום במיוחד לאלה שלא קראו את הספר וגם לקוראי הספר. ביקורת מורחבת שלי אפשר לקרוא בפוסטים
מומלץ לגילאים: 16 + 07/01/2018 15:46:24 | נצפה בקולנוע
9/10
142 ביקורת לסרט פלא
דרמה כובשת, מופלאה, מרגשת, נוגעת ובעיקר מתמקדת על הסוגיה של קבלת האחר. הסרט מדקק את התייחסותה של החברה לשונה ועל הרתיעה של מה שלא יפה. אוגוסט נמנע מללמוד בבית הספר בגלל שפניו היו מעוותות. כל העיוות נגרם עקב טעות וכיוון שהוריו נשאו את אותו גן שגורם לעיוות בפנים. כשאמו מחליטה להעבירו לבית ספר רגיל, הוא פוחד מהתגובות והלחשושים של הילדים האחרים, ומסתתר מאחורי קסדה. הסרט מגולל את ניסיונות ההשתלבות של אוגי במסגרת הנורמטיבית של בית הספר, ומתמקד במצוקות של האדם החריג מהחברה. מבנה הסרט מיוחד והשעתיים חולפות להן ביעף. עוד דבר יפה שמצאתי בסרט, שהוא לא מתמקד רק בדמותו של אוגי, אלא בדמויות נוספות כגון אחותו שמרגישה שהיא לא זוכה ליחס והערכה מהוריה, ועל החברה של אחותו ועוד. המשחק של ג''וליה רוברטס ואוון ווילסון מעולה, אבל במקרה הזה מי שגונב את ההצגה, הוא אוגוסט המגולם על ידי ג''ייקוב טרמבלי שגילם את דמות הילד בחדר. להזכיר אותו במאי מוכשר את הסרט כמה טוב להיות פרח קיר כשלעצמו סרט מצוין. סרט חובה לילדים, הורים ומחנכים.
מומלץ לגילאים: 14 + 04/12/2017 15:13:46 | נצפה בקולנוע
8/10
141 ביקורת לסרט חיבור פשוט
סרט חביב ופשוט המגולל בתוכו שאלה איך מגדלים ילד גאון. אין בסרט טריקים קולנועים אבל יש בו המון נחישות, אהבה וחום אנושי. ממליצה בחום. ביקורת רחבה יותר ניתן לקראו במדור פוסטים שכאן.
מומלץ לגילאים: 14 + 19/11/2017 11:59:28 | נצפה במחשב
9/10
140 ביקורת לסרט רופא הכפר
דרמה מרגשת, צנועה, משולבת בהומור צרפתי, עם הרבה שיתוף פעולה בין אנשים, ומעל לכול זהו סרט המהלל את עולם הרפואה. כל העלילה מתרחשת בכפר בצרפת שאינו נגיש למחשוב ולרפואה מתקדמת. הרופא המגולם על ידי פרנסואה קלוזה המוכר לנו מ"המחוברים לחיים", מהווה בשביל תושבי הכפר "הכול". לתוך העולם הכפרי מגיחה רופאה חדשה כדי להחליף את רופא הכפר שחולה בעצמו, והוא מצידו לא עושה לרופאה המחליפה (מריאן דניקור) חיים קלים. הסרט לא נסחף לסיפור אהבה וסקס, אבל כן יש בו מתח רומנטי ומרומז. האהבה כאן היא לעיסוק ברפואה והצלת האדם. לא מצאתי כאן תחכום מיוחד, יש כאן פשטות בכמויות גדושות וזה כל היופי בסרט הזה. לעומת זאת, מצאתי בסרט הזה אנושיות רבה, וגם ביקורת על עולם הרפואה שהפך להיות מנוכר ולא חמים כמו פעם. סרט צרפתי איכותי, עם עומק שחושף עולם של פעם עם משחק משובח של פרנסואה קלוזה ומריאן דניקור. לדעתי, עקב כך שהסרט נע בקצב איטי, הוא יתאים לצופה הבוגר והסבלני. אני אהבתי.
מומלץ לגילאים: 18 + 12/11/2017 14:44:01 | נצפה בקולנוע
9/10
139 ביקורת לסרט בשם בתי
המיקוד בסרט "בשם בתי" הוא על האדם הבודד, מאבקו מול המערכת הממסדית, ועל המרחק בין המדע הפורנזי למשפט, ובמקרה הנוכחי גם לפוליטיקה. דניאל אוטיי מגלם את תפקידו של אנדרה במברסקי- האב, לוקח את החוק לידיים במצב נואש. אנדרה במברסקי, חושף בתהליך של עשרות שנים את האמת, והאחראי למותה של בתו יקבל את עונשו. זהו סיפור טראגי, נוגע ללב שנמשך למעלה משני עשורים בכדי למצות את הדין עם האשם. דניאל אוטיי מגלם את במברסקי מעולה, בנחישות, עם משחק משובח, ובשפת גוף מאופקת. אהבתי את עקשנותו ושפת גופו. ממליצה מפני שהסרט מעורר מחשבה, נוקב וחד, ולדעתי אקטואלי גם לימים אלה למרות שהאירוע ארע במאה הקודמת.
מומלץ לגילאים: 16 + 12/11/2017 12:01:38 | נצפה בקולנוע
10/10
138 ביקורת לסרט המטפלת
סרט מצויין. לא מתאים לכל אחד. ביקורת מפורטת שלי ראו בבקשה תחת תגובות ופוסטים באתר כאן
מומלץ לגילאים: 14 + 27/08/2017 21:02:00 | נצפה בקולנוע
8/10
137 ביקורת לסרט אשתו של שומר גן החיות
אם חשבתם לצפות בסרט שואה קלאסי, אז זה לא. כאן הבמאי מפנה את הזרקור להצלת היהודים על ידי הנוצרים. הוא אינו מתמקד בזוועות ובמפלצת הנאצית, ומאידך הוא לא חוסך בסצנות קשות לעיכול וזוועתיות, משולבות בצילומי חיות מרהיבים המוכרים לנו מהנשיונל גיאוגרפיק. הסרט מתמקד במועדים חשובים של מלחמת העולם השנייה ואחד מהם הינו מרד גטו ורשה שהחל ב-19.4.1943. במרד גטו ורשה נפצע יאן והועבר למחנה שבויים בגרמניה וב-1.8.1944 הוא חזר לגן החיות והתאחד עם משפחתו. גאה הייתי כשצפיתי בשתי שחקניות ישראליות מקסימות ששולבו לסרט: שירה הס ואפרת דור. משחקן על המרקע קצר אך משמעותי לפחות לצופה הישראלי. לדעתי הסרט מעט ארוך וניתן היה לחסוך ממנו מספר דקות, ואם הסרט היה מוסרט בשפת המקור על אחת כמה וכמה. בשורה התחתונה: כדאי לצפות גם למי שקרא את הספר. ביקורת מפורטת תמצאו בפוסטים כאן
מומלץ לגילאים: 12 + 27/08/2017 15:11:35 | נצפה בקולנוע
10/10
136 ביקורת לסרט אהבה יוונית
סרט נפלא על המתרחש ביוון בעשור השני של המאה ה-21. בניגוד לנופים הציוריים, הרומנטיים, הבוזוקי, האוכל הים התיכוני, וישובים הנושקים לרצועת חוף ים בתולי - יוון "בסערה"! ביוון שורר מצב כלכלי קשה כולל מאבק בכללי המסחר האירופאי. המצב הכלכלי רעוע, משבר הפליטים הנוזל לתוך המדינה מוסיף בערה נוספת, ובד בבד צומחות להם כחדשות לבקרים גם תנועות פשיסטיות. הפוליטיקה בשביל היוונים הפכה לקשוחה ללא הבדל עור, צבע, גזע, דת ושפה. כל סיפור הוא ייחודי בדרכו שלו, וההתאהבות היא דווקא בניגוד וכנגד כל הסיכויים. תפגשו כאן שלושה סיפורים אנושיים, מטלטלים ומרתקים כאחד. הצילומים, המוסיקה, הרכות מול הקשיחות, האושר מול העושר, הפשטות ומערכות היחסים הופכים את הסרט הזה למצוין. בשורה התחתונה: "לכולנו מגיע הזדמנות שנייה". (מדבריו של הבמאי/שחקן ג''יי יי סימונס המשוחק על ידי סבסטיאן). ביקורת מורחבת שלי אפשר למצוא בפוסטים וביקורות
מומלץ לגילאים: 16 + 05/08/2017 08:35:10 | נצפה בקולנוע
8/10
135 ביקורת לסרט סארו - הדרך הביתה
סרט עוצמתי, מטלטל, ומרגש המבוסס על מקרה אמיתי, ומאידך גיסא, לא נפלתי מהכסא ולחידוד הרגשתי – התאכזבתי מעט. החלק הראשון של הסרט טוב בזכות השחקן "סארו הקטן" ומתמקד בהודו. תפקיד הילד מגולם על ידי סאני פאואר, שמצליח בכישרון רב לגעת בנימי הלב של הצופה. לדעתי תפקיד לא קל לילד, ומאידך גיסא, תפקיד טבעי לילד מאשר לבוגר. סארו מגלם בהצטיינות ילד מבולבל ומבוהל בעקבות אובדן הדרך. זה גם החלק שברקע תמצאו צילומים של הודו, שרויה בנחלי אדם וטבועה בסמטאות מלוכלכות ועוני. אישית אני פחות מתחברת לתמונות הללו, אבל זה רק אני. החלק השני של הסרט הרבה יותר איטי, אין בו רגש נוגע וסטרילי. לי הוא הזכיר את התוכנית "אבודים" בהפקתה של צופית גרנט. זה החלק שנותן כבוד גדול לד"ר גוגל, שבלעדיו סארו לא היה מתאחד עם משפחתו אחר 25 שנים. ביקורת מורחבת שלי ניתן לקרוא בפוסטים באתר סרט
מומלץ לגילאים: 14 + 15/04/2017 09:59:56 | נצפה בקולנוע
10/10
134 ביקורת לסרט מנצ'סטר ליד הים
מצוין. בסרט הזה תמצאו את כל האלמנטים שמרכיבים דרמה מופתית ועמוקה, ולצערי הרב הסרט הזה לא זכה באוסקר. הסצנה הראשונה: ים רגוע, שקט וכחול ומנגד תמונות של שלג, קור... זו מטאפורה לחיים שהכול, אבל הכול, יכול להתהפך בשנייה אחת. מבטיחה לכם שבהמשך תגלו כמה מערבולות וסערות תת קרקעיות יש מתחת לים הנינוח. הקולנוע האמריקאי ידוע בלא מעט קיטש בז''אנר הדרמות אך הפעם הוא הפתיע. התסריט נוגע בנימי הלב של הדמות הגברית והתמודדותה עם טרגדיה משפחתית עצובה שהייתה יכולה להימנע אם... מדובר ביצירה קולנועית אמריקאית, שנוגעת בסיפור חיים קשה מאוד, שגם במילון של אבן שושן לא נמצא תיאור לתחושה שהיא נוטעת בצופה. תמצאו כאן קצב איטי שמחלחל אט אט לצופה ולא מותיר עין יבשה. אני ממליצה לפני הסרט, לנשום עמוק, להיאזר בסבלנות והרבה סבלנות, מפני שהקירות כאן נופלים לאט ושהם נופלים - הסכר עולה על גדותיו. הפתיחות הרגשית של כל הדמויות אמינה ואמיתית, והן לא נוטשות לרגע את הדינאמיקה האנושית של האדם. הדמויות מתרחקות ומתקרבות ומהוות תזכורת לגלי הים שמתקרבים ונסוגים מהחוף. ביקורת נרחבת שלי אפשר למצוא בפוסטים באתר סרט
מומלץ לגילאים: 14 + 14/04/2017 21:37:04 | נצפה בקולנוע
8/10
133 ביקורת לסרט מחר הכל מתחיל
הסרט סווג כקומדיה ואני הייתי מוסיפה גם דרמה. עומר סי שחקן מוכר כליצן החצר מ"מסייה שוקולד" ומהסרט "מחוברים לחיים". שני הסרטים הללו עוסקים במצוקה, וגם הסרט הנוכחי נוגע במצוקה אנושית וחרדה. החיוך של עומר סי (סמואל) מהווה שמיכה עבה לדרמה המתחוללת במעמקי נפשו, והיא מטפטפת לאורך כל הסרט כטיפות גשם זעירות אך מורגשות. העלילה אומנם צפויה, וחולשת על מנעד של רגשות: משעשעת, מרגשת, אנושית, עצובה, ועוסקת במערכת יחסים בין בוגר לילד... שהתפקידים כאן הפוכים. תמצאו על הסט את החופים היפיפיים של הריביירה הצרפתית, מול המזג האוויר הלונדוני, האפרפר, מלווה בגינונים בריטיים מובהקים. מטאפורה מעניינת ומקסימה, להפרשי הטמפרטורה, האווירה, ומזג האוויר, לבין הנראות לסערת הפנימית בדמותו של סמואל. משחקה של הילדה גלוריה קולסטון מצויין, מפוקח, עם נוכחות משוועת. גלוריה משמשת ל"בוגר האחראי". לדעתי, העתיד עוד לפניה ועוד נשמע על השחקנית הזו. קשה היה לי לקבל את האישה שנטשה תינוקת בת 3 חודשים מהסיבות שהיא מנתה. הסבריה הקלושים לאחר שמונה שנות היעדרות לא הצליחו לשכנע אותי. סקירה מפורטת אפשר לקרוא בפוסטים שכאן
מומלץ לגילאים: 14 + 13/04/2017 22:52:21 | נצפה בקולנוע
9/10
132 ביקורת לסרט שקית של גולות
סרט אנושי, המבוסס על הספר האוטוביוגרפי של ג''וזף ז''ופו משנת 1973, בתקופת השלטון הנאצי בצרפת. לב ליבו של הסרט עוסק בהישרדותם של שני אחים: ז''וזף בן ה-10 ומוריס בן ה-12. ברקע: היחסים בתוך המשפחה תחת האיום הנאצי, התנהגות העם הצרפתי במלחמת העולם השנייה, וסיכון החיים שלקחו אנשים טובי לב, כדי להציל שני ילדים יהודים. מאידך גיסא, הבמאי מציג, אם כי בצורה מינורית ביותר, גם את הצד השני של המטבע. ליהוק וגילום התפקידים על ידי השחקנים מעולה. אהבתי במיוחד את המשחק של ג''וזף בן ה-10, שגולם על ידי דוריאן לה קלש בן ה-12. לא נופל ממנו משחקו של מוריס שגולם על ידי השחקן בטיסט פלריאל פלמייר. תחילת הסרט בצלילים שקטים, מלטפים ואיטיים, מלווים בצילומים מרהיבים של נוף, וכל התמונה הזו מגלגלת לצופה את המשפט השבלוני: "השקט של לפני הסערה". הסצנות בסרט רודפות אחת אחרי השנייה, ומעניקות לסרט קצב תואם ל-110 דקות, שאינן מורגשות או מכבידות. אבי המשפחה-רומן גולם על ידי פטריק ברואל, שחקן מוכר ומוערך, רק חבל שדמותו לא נראתה ביותר סצנות על המסך. לדעתי, סרט מקסים ומומלץ בחום שכאמור לא מותיר עיניים יבשות.
13/04/2017 17:12:16 | נצפה בקולנוע
9/10
131 ביקורת לסרט אני, דניאל בלייק
סרט בריטי שנון, משעשע וגם עצוב. סרט עצוב שמחלחל ומציף את הצופה בעצב, ויחד עם זאת מעורר דיון סביב הסיוע שהמוסדות אמורים להעניק לבני האנוש, שיצאו ממעגל העבודה ומצויים באבטלה. המשחק של השחקנים מצוין ורווי במבט של אוהבי אדם, זה אותו מבט שנותר חקוק זמן מה גם אחרי שהסרט מסתיים. תתכוננו לסרט אנושי, עצוב, נוקב, שנון, נוגע ללב, וכואב, שגורם להרהורים על איך אפשר לתקן את המעוות, ולסייע לאותה אוכלוסיה שעם השנים וההתפתחות הטכנולוגית תתרחב. מומלץ בחום. ביקורת מורחבת שלי ניתן למצוא בתגובות/פוסטים
מומלץ לגילאים: 14 + 07/04/2017 20:54:40 | נצפה בקולנוע
10/10
130 ביקורת לסרט זרים מושלמים
כל הסרט מצולם בתוך דירה, בעת מפגש ארוחת ערב של שבעה חברים בשנות השלושים לחייהם. למרות שמדובר בארוחת ערב, הצופים לא יודעים מה הם אוכלים, החברים גם לא מדברים על אוכל, מלבד תזכורת קצרה לטרימיסו. המפגש הופך למסוכן כאשר הם מחליטים לשחק משחק, בו הם מניחים את הסמארטפונים על השולחן, בידיעה שכל מיסרון ושיחה טלפונית, תהיה גלויה ותתקיים ברמקול כדי שכול המסובים יוכלו להאזין לה. כשזה קורה, הם מגלים כמה מעט הם יודעים איש על רעהו. תסריט הסרט חכם וגאוני עם צוות שחקנים משובח. הרעיון לתסריט מעורר מחשבה ונוגע לכל אחד מאתנו שיש לו סמראטפון, ולמי אין? אפשר בכלל בלי? "זרים מושלמים" אמור לשנות את החשיבה של כל אחד שצופה בו, ושאלת המיליון דולר היא: מי יוותר על הטכנולוגיה הזו כיום? ומאידך, עד כמה אנחנו חכמים להסתיר מידע מהמכשיר הקטן הזה שצמוד אלינו רוב שעות היממה. פאולו ג''נובזה בחר נושא אקטואלי, לוהט ומעורר מחשבה... זה מסוג הסרטים שמתחילים לאט, רווי בדו-שיח באיטלקית מתנגנת ותופס תאוצה בהמשך. יופי של סרט שנע בין קומדיה לדרמה אקטואלית לימינו. מומלץ בחום. לי יניני ציון 9 מתוך 10
מומלץ לגילאים: 14 + 07/04/2017 20:49:25 | נצפה בקולנוע
ביקורות נוספות...


The Wife1האישהציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.3
The Spy Who Dumped Me2המרגל שזרק אותיציון גולשים10 / 8.3ציון מבקרים5 / 3.0
Her Love Boils Bathwater3אהבתה מרתיחה את מי האמבטציון גולשים10 / 8.2
The Unorthodox4הבלתי רשמייםציון גולשים10 / 8.2ציון מבקרים5 / 4.3
The Incredibles 25משפחת סופר על 2ציון גולשים10 / 8.1
ארכיון הניוזלטר של אתר סרט